Skip links

Sdílet

Proč dávám pryč všechna svá trička (a nejen ta)

Při psání tohoto článku si vzpomínám na mé já asi před rokem…

„Nemám co na sebe.“

„Tohle už nosím dlouho.“

„Ještě něco, co by se mi hodilo k tomuhle.“

„Jé to je pěkný, mají to v Sku? hm?“

Za ty měsíce, co jsem byl spíš jak šílená holka jsem utratil pěkné peníze, bral jsem to jako zábavu a taky jsem se ( jen možná) chtěl více líbit, teď zpětně mi to přijde vtipné. Oblečení zaujme jenom chvilkově, pokud se chcete zalíbit dlouhodoběji, buďte jací jste, dělejte co vás baví a na nic si nehrajte.

Zuckergebrg zasadil červíka do hlavy

Vždycky mě zajímalo jeho šedé tričko. Proč nosí jenom to? To nemá nic jiného? Chce aby o tom lidé přemýšleli? Jestli ano, tak toho dosáhl. Pod mnoha jeho příspěvky byly komentáře narážející právě na jeho styl oblékání a on na ně zareagoval na prvním veřejném Q&A zde:

Ten kdo se na video nekoukl, vlastně v něm ve zkratce říká, že když má možnost denně měnit životy bilionu lidí, tak chce mít primárně čas na to a nebýt vyrušován „blbostmi“ jako je móda. No time for that.

Abych byl upřímný, jeho projev mě před 2 lety nijak neozářil a neřekl jsem si něco jako „tak a teď změním styl oblékání“. Vlastně jsem udělal úplný opak, když se tak na to teď zpětně koukám. Překvapivě jsem si na něj vzpomněl až před měsícem a to při koukání na tuto TED prezentaci:

Tohle mi teprve změnilo názor, vlastně úplně kompletně.

„Maybe, just a maybe less may equal more.“

Co jsem tedy udělal já?

Rozhlédl jsem se kolem sebe a zjistil, že nejvíce čeho mám, je doopravdy spóóóusty oblečení a i mi došlo, že vlastně nosím jen těch 5 úplně nahoře a zbylé jen leží, protože nemám to srdíčko je vyhodit. Ok. Přemohl jsem se, vyndal ze skříně všechno, u čeho jsem si nebyl jistý a přitom… jsem si konečně vzpomněl na Zuckerbergovi šedá trička. Zbyly mi tedy z těch všech asi jen 3 nepotiská (černé, bílé a modré, kdyby to někoho zajímalo. Z Tezeneis, kde byla akce na více triček :D). No a následující den jsem vyrazil nakupovat. Tentokrát žádné fashion tees, ale jednobarevná – převážně šedá, protože ty jsou prostě neutrální.

Jak se cítím?

Po měsíci této „terapie“ to beru jako zajímavou změnu k lepšímu a myslím, že se jí budu dlouhodobě držet. Přece jenom má rána jsou nyní daleko klidnější a produktivnější (o to mi jde, že jo). Prostě čapnu tríčo a budu si užívat dne bez jakéhokoli rozhodování o tom co si na sebe vezmu dnes, zítra nebo co si o mě bude kdo myslet, protože mám na sobě právě tohle. F*ck it.

Také jsem se rozhodl ze života vyhodit spoustu věcí z pokoje, předělat pracovní plochu, no je toho hodně o čem vám určitě také napíšu. Za cestou k lepší efektivnosti!

Btw kdyby měl nějaký hubeňour o trička zájem, zahrál jsem si na modela a vyfotil je na můj Vinted. Druhé btw. Teď trenduje zajímavý projekt Be More With Less – Project 333 , což je challange. Ve zkratce je to měnění šatníku každé 3 měsíce o celkovém počtu 33 kusů a do toho se počítá oblečení, doplňky, šperky, bundy a boty. Takže všechno. Zapojíte se do ní asi takhle nějak.

Připojte se do diskuze

Return to top of page