Při psání tohoto článku si vzpomínám na mé já asi před rokem…

„Nemám co na sebe.“

„Tohle už nosím dlouho.“

„Ještě něco, co by se mi hodilo k tomuhle.“

„Jé to je pěkný, mají to v Sku? hm?“

Za ty měsíce, co jsem byl spíš jak šílená holka jsem utratil pěkné peníze, bral jsem to jako zábavu a taky jsem se ( jen možná) chtěl více líbit, teď zpětně mi to přijde vtipné. Oblečení zaujme jenom chvilkově, pokud se chcete zalíbit dlouhodoběji, buďte jací jste, dělejte co vás baví a na nic si nehrajte.

Zuckergebrg zasadil červíka do hlavy

Vždycky mě zajímalo jeho šedé tričko. Proč nosí jenom to? To nemá nic jiného? Chce aby o tom lidé přemýšleli? Jestli ano, tak toho dosáhl. Pod mnoha jeho příspěvky byly komentáře narážející právě na jeho styl oblékání a on na ně zareagoval na prvním veřejném Q&A zde:

Ten kdo se na video nekoukl, vlastně v něm ve zkratce říká, že když má možnost denně měnit životy bilionu lidí, tak chce mít primárně čas na to a nebýt vyrušován „blbostmi“ jako je móda. No time for that.

Abych byl upřímný, jeho projev mě před 2 lety nijak neozářil a neřekl jsem si něco jako „tak a teď změním styl oblékání“. Vlastně jsem udělal úplný opak, když se tak na to teď zpětně koukám. Překvapivě jsem si na něj vzpomněl až před měsícem a to při koukání na tuto TED prezentaci:

Tohle mi teprve změnilo názor, vlastně úplně kompletně.

„Maybe, just a maybe less may equal more.“

Co jsem tedy udělal já?

Rozhlédl jsem se kolem sebe a zjistil, že nejvíce čeho mám, je doopravdy spóóóusty oblečení a i mi došlo, že vlastně nosím jen těch 5 úplně nahoře a zbylé jen leží, protože nemám to srdíčko je vyhodit. Ok. Přemohl jsem se, vyndal ze skříně všechno, u čeho jsem si nebyl jistý a přitom… jsem si konečně vzpomněl na Zuckerbergovi šedá trička. Zbyly mi tedy z těch všech asi jen 3 nepotiská (černé, bílé a modré, kdyby to někoho zajímalo. Z Tezeneis, kde byla akce na více triček :D). No a následující den jsem vyrazil nakupovat. Tentokrát žádné fashion tees, ale jednobarevná – převážně šedá, protože ty jsou prostě neutrální.

Jak se cítím?

Po měsíci této „terapie“ to beru jako zajímavou změnu k lepšímu a myslím, že se jí budu dlouhodobě držet. Přece jenom má rána jsou nyní daleko klidnější a produktivnější (o to mi jde, že jo). Prostě čapnu tríčo a budu si užívat dne bez jakéhokoli rozhodování o tom co si na sebe vezmu dnes, zítra nebo co si o mě bude kdo myslet, protože mám na sobě právě tohle. F*ck it.

Také jsem se rozhodl ze života vyhodit spoustu věcí z pokoje, předělat pracovní plochu, no je toho hodně o čem vám určitě také napíšu. Za cestou k lepší efektivnosti!

Btw kdyby měl nějaký hubeňour o trička zájem, zahrál jsem si na modela a vyfotil je na můj Vinted. Druhé btw. Teď trenduje zajímavý projekt Be More With Less – Project 333 , což je challange. Ve zkratce je to měnění šatníku každé 3 měsíce o celkovém počtu 33 kusů a do toho se počítá oblečení, doplňky, šperky, bundy a boty. Takže všechno. Zapojíte se do ní asi takhle nějak.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *