Minule jsem ukázal mého největšího pomocníka v práci (Článek o Evernote), dnes se vrhnu na všeobecné zdokonalování. Věděli jste, že průměrná stahovanost aplikací je 0 za měsíc? Možná proto, že většina lidí ví, jaké aplikace doopravdy jsou – berou šíleného času a akorát vytváří iluze. Nebudu tolik místa zaplňovat textem, pokud vás aplikace zaujme, můžete jí ocheckovat a sami zjistit jak skvěle funguje.

Co zahrnu za aplikace

  1. Zdraví
  2. Finance
  3. Vzdělávání
  4. Zábava

Co po aplikaci požaduji

  • Intuitivní, jednoduché a rychlé řešení

Klidně obětuji pár funkcí, pokud je aplikace jednoduchá, nehází mi při používání klacky pod nohy a já si rychle mohu odškrtnout splněný úkol, který měla vykonat.

  • Krásný design

Je pro mě určitá známka, že vývojáři si dávají záležet jak na funkčnosti, tak pocitu, kdy se na aplikaci díváte a dělá na vás určitý dojem.

  • Nejlépe zdarma

Potřebuje tenhle bod nějaké vysvětlení?   Jo a jsem docela addicted k používání té nejlepší aplikace ze všech, takže se nemusíte bát, že bych neměl přehled i o těch nejnovějších a že bych neměl všechny z oboru vyzkoušené.

Zdraví / sport

Pokud se jedná o aplikace, které mají co dočinění se zdravím, primárně požaduji spojení se Zdraví od Apple, v které hodně věřím. Sbírání informací – povolení přístupu obvoďákovi – nemocnicím – automatické monitorování našeho těla je myslím budoucnost a proto jsem s jejich „sběrem“ začal hned po pořízení iP. Používám 4 aplikace, protože Eat well – Sleep well – Low stress a nejlépe i Exercise.

Runkeeper

Exercise. Běhání je jediný sport, kterého se teď držím, protože se dá praktikovat zadarmo, všude, můžu při něm přemýšlet, poslouchat hudbu… A když už se zblázním a vyrazím třeba na kolo nebo něco jiného, do Runkeeperu se dá zadat skoro všechno. Je to nakonec jediná aplikace, která splňuje mé požadavky, neomezuje mě a prostě ji celkově žeru. Snažím se dodržovat běhat alespoň 3x týdně. Jo a kdo by si mě chtěl přidat – Tadeáš Kula

iOS , Android

Používám verzi zdarma.

Lifesum

Eat well. Co se týče stravování, znažím se také zlepšovat a upřímně mi žádná aplikace moc nepomohla. Hodně jsem se držel Lose It! ale nakonec jsem to logování všeho co dáte do pusy nevydržel. Dávám šanci Lifesum, která mě hodně oslovila vzhledem a jak jednoduše se používá – uvidíme.

iOS , Android

Používám verzi zdarma.

Sleep cycle

Sleep well. Používáte standartní budík v telefonu? Tak tuhle appku si zamilujete. Změnu uvidíte hned po prvním vyspání. Funguje skvěle. A nezapomeňte dodržovat 7-8h spánku!

iOS , Android

Používám verzi zdarma.

Headspace

Mindfulness. Kvůli této aplikaci vyšel článek tak brzy a možná ve výsledku není tak rozsáhlý jak jsem chtěl. Mají teď třídenní akci a to docela velkou slevu. Místo 36$ necelé 3$ za tři měsíce používání. Rozhodně se to vyplatí zkusit, já si Headspace zamiloval.

iOS , Android

Používám placenou verzi.

AKCE!

 

Finance

Asi před půl rokem jsem si řekl, že pokud chci být někdy samostatný, musím se začít naučit vycházet s penězi.  K tomu mě z velké části velmi pomohla jediná aplikace a to…

Spendee

Jedna s prvních appek, do které jsem investoval. A nelituji. Jedná se o naprostou jedničku v oboru a dělá přesně to co má. Jediné co mi chybí je větší automatizace. Představoval bych si propojení s bankovním účtem a podle přednastavených podmínek by se peníze automaticky zařadili do kategorie.

iOS , Android

Používám placenou verzi.

 

Dále používám appku od ČSOB, Vodafonu, ale to samozřejmě záleží na tom, u koho máte zařízené účty. Starých věcí se zbavuji na Aukru, Letgo, Bayo a Vintedu.

Vzdělávání

Je pro mě velmi důležitý bod. V oboru bych nevydržel bez toho, kdybych novinky ignoroval a nezajímal se o ně. Naprostá nutnost, proto se každý den vzdělávám alespoň 1/4 času.

Emaily & Pocket

Největším zdrojem vzdělávání jsou pro mě newslettery, které odebírám. Celkem mi denně přijde tak 10-15 e-mailů, kterými se vždy ráno proberu a zařadím do Pocketu, který je uloží v offline verzi a já si je hlavně tedy na cestách pročítám. Pokud by měl někdo zájem, stačí napsat a seznamu poskytnu.

iOS , Android

Používám verzi zdarma.

Duolingo

Angličtina je základ. Není ráno, kdy bych si neprocvičil pár slovíček přes Duolingo. Jinak se denně koukám na seriály a youtubery v angličtině a to je můj hlavní zdroj procvičování. Jinak Memrise je také dobrá volba!

iOS , Android

Používám verzi zdarma.

Ted

Ted prezentace naprosto miluju. Povinně si je pouštím vždy při obědě. Skvělá inspirace.

iOS , Android

Existuje pouze verze zdarma.

Good reads

Mrzí mě, že teď před maturitou mám absolutně nula času na čtení, ale všechny knihy si řadím do Good Reads. Moc se mi líbí, že si můžu oskenovat kód a přidat do knížek, které vlastním, aktuálně čtu nebo jsem už přečetl. Navíc ji vlastní Amazon, takže mám v aplikaci vbudovanou největší databázi recenzí.

iOS , Android

Existuje pouze verze zdarma.

Zábava

Jsem rád, že to co dělám v práci je pro mě zároveň i zábava a tak je těžké udělat čátu například se Spotify, Twitterem a Youtube, které při práci používám. Jinak to jsou of course appky, které slouží hlavně k odrelaxování.

Spotify

Zkusil jsem všechny tři, Spotify z ringu vyšlo jako vítěz.

iOS , Android

Používám placenou verzi.

Twitter

Jediná sociální síť, kterou používám (jako vážně). Kamarádka co mi ho doporučila jednou řekla „že tě to ještě baví“. Trochu jsem popřemýšlel a zjisil, že to vlastně pro mě není zábava, ale nástroj na to jak za 1) poznat zajímavé lidi, které bych na 99% jinak nepotkal. Jsou to většinou introverti jako já a někdy si myslím, že i pro ty je hlavně Twitter určený. Za druhé nástroj na sdílení myšlenek, které si musím nejdříve pořádně uspořádat, protože narvat je do 140 znaků je někdy opravdu fuška! A za třetí je to pro mě nástroj, jak oslovit více lidí a získat zpětnou vazbu na moji tvorbu od lidí, které to zajímá. Pokud mě ještě nesledujete, tak @tadeaskula

iOS , Android

Existuje jenom verze zdarma.

Youtube

Na youtube mě baví sledovat zajímavé lidi jako je Casey Neistat. Také sleduji různé unboxingy, zajímají mě drony, cestování… mám ale limit, každý den 15minutek. Jinak je to závislost jako další aplikace kterou vám napíšu.

iOS , Android

Používám verzi zdarma.

Netflix

Také jsem sledoval tv programy, také jsem sledovat online filmy/seriály… Netflix vás ale dostane. Závislost. Toť vše.

iOS , Android

Používám placenou verzi.

 

Kolik tohle všechno stojí měsíčně?

50,- Spendee 162,- Spotify (dá se zakoupit family plan a každý zaplatí jen 230 / 5  = 46,-) 270,- Netflix (dá se zakoupit pro dvě obrazovky za 254 / 2 = 127,-) 25,- (AKCE!) Headspace 248,- / měsíc za 13 aplikací, které mě doopravdy zjednodušují život. Aplikace nejsou drahé. Život je krásný. Buďme happy.

 

A jaké appky používáte vy?

Pokud se bude článek líbit, vyjde druhá verze, kde bych zmínil všechny aplikace, které mi nejvíce pomáhají společně s Evernotem v práci, případně ještě appky, které používám k levnému cestování.

Nezapomeňte mi dát followa na Twitteru.

Všem přeji supr čupr neděli!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *